Kdo je Jana Korejtková?

 

Jmenuji se Jana. Jsem výživová poradkyně, lektorka zumby, aerobiku, alpiningu, spinningu, Port de Bras a Kangoo Jumps.

Už několik let inspiruji své klienty k pohybu a zdravému životnímu stylu. Ukazuji lidem, že i ve vyšším věku se dá jakkoli hýbat a zdravě stravovat. 

Ukazuji lidem cestu, jak na to.

 Můj příběh...

 

Můj příběh aneb jak jsem se dostala ke cvičení.

 

Jmenuji se Jana. Jsem výživová poradkyně, lektorka zumby, aerobiku, alpiningu, spinningu, Port de Bras, a aby toho nebylo málo, začala jsem o víkendech „blbnout“ i na kangoo jumps (skákacích botách). Baví mě všechno, u čeho si mohu pustit hudbu a vyčistit si hlavu od starostí, vnímat jen rytmus a myslet na správné kroky, pohyby a choreografii.

 

Právě tanec a sport mě přivedly na myšlenku absolvovat kurz pro výživové poradce. Klienti mi často pokládali otázky, co jíst před cvičením a po něm, které potraviny zařadit pro lepší spalování tuků a ne vždy jsem uměla s jistotou odpovědět.

 

Nyní jsem už třináctým rokem držitelkou certifikátu výživového poradce firmy Nutris, ale je to přesně tak, jak říká herec Jarda Dušek - je to jen papír. Nejvíc mi stejně dává praxe a zejména z ní také při poradenství vycházím.

 

Když jsem byla malá, hrála jsem si nejčastěji na paní učitelku, takže by se dalo říci, že absolvováním studia na pedagogické fakultě jsem si splnila svůj sen. Po několikaleté praxi ve školství jsem však zjistila, že moje představy se hodně rozcházejí s realitou a profese učitele v mém případě není to pravé. Pokud jsem uspořádala nějakou akci pro děti, vždycky se našel důvod a chyby, za které jsem musela“ na kobereček“. Po osmi letech jsem školství opustila a zřídily jsme si s kamarádkou vlastní obchod se zdravou výživou. Naše názory na business byly ovšem odlišné, a tak moje první podnikání nedopadlo dobře. Následovala léta obchodní činnosti, kdy jsem si vyzkoušela i multi-level marketing a finanční poradenství. Možná o tom jednou napíšu e-book nebo knihu. J Za zkušenosti z těchto oblastí jsem velmi vděčná.

Relaxací pro mě vždy bylo cvičení ve „fitku“ nebo aerobik. Spinning jsem provozovala ještě v sedmém měsíci těhotenství a po narození syna Matouška jsem samozřejmě spinningem a jinými sporty řešila redukci váhy. Časem se přidaly i zumba a Port de Bras, které při formování postavy hrají také svoji roli.

Prošla jsem si osobně různými fázemi procesu redukce váhy, proto vím, co se klientům, kteří řeší nadváhu, honí hlavou, a co prožívají.

Proč tyto stránky vznikly?

Ráda bych inspirovala a motivovala všechny, kteří na sobě chtějí pracovat, přejí si zdravě hubnout, baví je sport nebo hledají způsoby, jak efektivně kombinovat jídlo a cvičení. Aby vše dobře fungovalo, propojila jsem své znalosti a zkušenosti s působením lidí, kteří se věnují fitness a oblasti pozitivního myšlení.